Lietuvos ir Ukrainos jaunųjų lyderių akademija

Rugpjūčio 25 dieną Antalieptėje, Zarasų r., prasidėjo Ukrainos ir Lietuvos jaunųjų lyderių akademija. Joje dalyvauja 27 dalyviai iš Ukrainos Chersono, Nikolaevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų bei Lietuvos jaunimo atstovų.

Projektas „Ukrainos Hersono, Nikolajevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų tinklo sukūrimas pritaikant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos patirtį“ finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis (Užsienio reikalų ministerija).

Ukrainos jaunimą penktadienį (rugpjūčio 24 d,) aerouoste pasitiko LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė ir Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininkas Sakalas Gorodeckis.  Vadovai pasirūpino svečių vakariene ir nakvyne, o S. Gorodeckis, būdamas Vilnaius Užupio bendruomenės premjeru, pravedė pažintinę ekskursiją Užupio respublikoje ir  pasirūpino, kad svečiai praeitų pasų kontrolę ir šventiniu Ukrainos Nepriklausomybės šventės tortu.

Sekančią dieną svečiai atvyko į Antalieptę, kur po apgyvendinimo iškart prasidėjo užsiėmimai.  Jaunųjų lyderių akademijoje prisijungė Lietuvos jaunimas. Pirma diena skirta susipažinimui, komandos formavimui, motyvacijai ir gero valdymo principai jaunimo organizacijoje. Vakarinė kūrybinė užduotis – padaryti projekto viešinimo marškinėlius.

Antrą Jaunųjų lyderių akademijos dieną, rugpjūčio 26 d., Ukrainos ir Lietuvos jaunimas diskutavo apie jaunimo problemas ir bandė ieškoti sprendimo būdų. Esame dėkingi Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentui Kęstučiui Vilkauskui už dalyvavimą diskusijoje „ Vietos savivaldos ir jaunimo bendradarbiavimas“.

Rugpjūčio 27 dieną akademijoje vyks seminarai, jaunųjų kontaktų mugė. Linkime jauniesiems lyderiams sėkmės ir geriausių įspūdžių!
Stovykla – akademija vyks iki rugpjūčio 27 dienos vakaro.

Projektas „Ukrainos Hersono, Nikolajevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų tinklo sukūrimas pritaikant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos patirtį“ stovykla finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis (Užsienio reikalų ministerija).

Stovyklos nuotraukos:

Išvykimas iš Ukrainos

I dieną. Mūsų partneriai iš Ukrainos atvyko dalyvauti Jaunųjų lyderių akademijoje pagal projektą „Ukrainos Hersono, Nikolaevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų tinklo sukūrimas pritaikant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos patirtį“, kuris finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Pirma pažintis su Užupio Respublikos ministru pirmininku Sakalu Gorodeckiu, pasų kontrolė:) ir šventinis tortas, skirtas Ukrainos Nepriklausomybės dienai paminėti.

Foto

Projekto „Ukrainos Hersono, Nikolaevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų tinklo sukūrimas pritaikant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos patirtį“, kuris finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis Ukrainos komandą papildė Lietuvos jaunimas.Pirma diena skirta susipažinimui, komandos formavimui, motyvacijai ir gero valdymo principai jaunimo organizacijoje.Vakarinė kūrybinė užduotis- padaryti projekto viešinimo marškinėlius.

Foto

Pirmosios Akademijos dienos foto

Antrąją projektą „Ukrainos Hersono, Nikolaevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų tinklo sukūrimas pritaikant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos patirtį“ dieną, kuris finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis dieną Ukrainos ir Lietuvos jaunimas diskutavo apie jaunimo problemas ir bandė ieškoti sprendimo būdų. Esame dėkingi Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentui Kęstučiui Vilkauskui už dalyvavimą diskusijoje „ Vietos savivaldos ir jaunimo bendradarbiavimas“.
#LITUK

Antrosios dienos foto1

Antrosios dienos foto2

Trečioji akademijos diena

Kad seminare išgirsta teorija nesiskiria nuo praktikos Ukrainos jaunimas turėjo galimybę įsitikinti patys. Rugpjūčio 28 dieną buvo surengta išvažiuojamoji akademijos diena į Zarasų ir Utenos rajonus. Aplankėme Zarasų rajono Dusetų miestelio infrastruktūrinius projektus skirtus jaunimui, renovuotą kultūros centrą ir galeriją. Antazavėje susipažinome su infrastruktūriniais projektais skirtais jaunimui, Kvintiškės kaime prie Ilgio ežero aplankėme šventą vietą , o Šlyninkos vandens malūne susipažinome su bendruomeninio verslo ypatumais. Zarasų savivaldybėje susitikime dalyvavo meras Nikolajus Gusevas bei savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Aksana Vorobjova. Po trumpos apžvalgos Zarasų miesto jaunimo erdvių išskubėjome į Uteną, kur vyki susitikimas su Utenos VVG atstovais. Susitikimo metu svečiams buvo pristatyta Utenos regiono VVG veikla. Susitikime dalyvavo Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ prezidentė Glorija Šermukšnytė. Svečiai iš Ukrainos turėjo daug klausimų apie jaunimo veiklas, iniciatyvas, projektus ir bendradarbiavimą su vietos valdžia.

Ketvirtos dienos foto

Penktos dienos foto

LVBOS informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.